Flaga Stanów Zjednoczonych
Pieniądze, Praca, Zarobki

Najlepiej płatne zawody w USA

Prezesi firm Na wysokie zarobki mogą liczyć również prezesi wielkich firm. W USA nie brakuje korporacji, które zasięgiem obejmują cały świat. Ich siedziby najczęściej znajdują się w takich miastach jak Nowy Jork czy Los Angeles…. Średnia zarobków prezesów firm wynosi rocznie blisko 200 000 dolarów. Zdarza się, że niektórzy zarabiają jeszcze więcej…. inne

Biznesplan
Biznes

Jak napisać biznesplan – krok po kroku

Analiza konkurencji i rynku Masz wizję, produkt, wiesz dokładnie, jak powinna wyglądać kadra pracownicza w Twojej firmie – to już poważne podstawy…. Charakterystyka przedsiębiorstwa Niezależnie od tego, czy biznesplan tworzysz dla siebie, czy dla zewnętrznego podmiotu (inwestora, banku), zacząć należy od krótkiej charakterystyki firmy….

Kobieta przy komputerze
Pieniądze, Praca, Zarobki

Ile zarabia księgowa?

Zarobki będą tutaj zależały od kilku czynników – stażu pracy, wielkości firmy i jej lokalizacji. W różnych województwach, miastach i firmach może wyglądać to więc nieco inaczej. Dlaczego księgowa, a nie księgowy?…

Dyskusja przy stole
Praca

Feedback – co to? Popularne zwroty korpomowy

Korpomowa najczęściej spotykana jest w wielkich firmach, chociaż zdarza się, że przenika ona do codziennego życia. Powstała głównie przez wejście w użycie angielskich zwrotów, używanych w zagranicznych korporacjach…. ASAP To niekwestionowany król w korpomowie, a styczność miał z nim pewnie każdy, kto pracuje zarówno w wielkich korporacjach, jak i mniejszych firmach. Określenie na tyle spodobało się Polakom, że jest używane również w mowie potocznej….

Kierownik
Nauka, Praca

Cechy dobrego kierownika – kto może nim zostać?

W wielu firmach nad nią jest już tylko dyrektor czy prezes, który zleca najpoważniejsze zadania, nie zajmując się szczegółami. A więc od kierownika wymaga się, aby potrafił organizować swoją pracę, efektywnie wykonywać obowiązki….

Aptekarze i pacjenci w aptece
Pieniądze, Praca, Zarobki

Ile zarabia technik farmacji?

Tak jak w przypadku innych zawodów i tutaj zarobki będą uzależnione od wielu czynników, jak konkretne stanowisko, staż pracy, firma czy miejscowość…. Inaczej będzie się zarabiało w małej osiedlowej aptece, inaczej w wielkiej sieci, szpitalu czy firmie farmaceutycznej zajmującej się badaniami leków….

Stewardessa w samolocie
Nauka, Praca

Jak zostać stewardessą?

Ponadto jeśli uda ci się dostać pracę jako stewardessa w jakiejś zagranicznej linii lotniczej, bardzo możliwe, że będziesz musiała się przeprowadzić do miasta, w którym ta firma ma swoją bazę….