stłoczeni ludzie
Nauka, Praca

Socjolog – czym się zajmuje?

Podczas trwania studiów trzeba wybrać szereg specjalizacji, takich jak zasoby ludzkie, socjologia instytucji i organizacji, marketing, public relations, praca socjalna, socjologia społeczności lokalnych….

Kobieta przy komputerze
Pieniądze, Praca, Zarobki

Ile zarabia księgowa?

Chodzi tutaj głównie o wykształcenie kierunkowe, które najlepiej zdobyć na studiach, choć możliwe jest także uzyskanie dyplomu na innych zasadach….

Pomysł na studia
Nauka, Praca, Zarobki

Co warto studiować? Popularne kierunki studiów

Jak znaleźć pracę po studiach? Wcześniej pisaliśmy, że studia nie zawsze są najważniejsze, a teraz chcielibyśmy wyjaśnić, co mamy na myśli. Obecnie pracodawcy dużą wagę przykładają do konkretnych umiejętności…. Niezależnie od tego, co Tobą kieruje, sprawdź nasze wskazówki, z którymi łatwiej będzie Ci wybrać studia. Jak wybrać studia? Zaczniemy od złej wiadomości – nie napiszemy Ci, co studiować. Bo to zawsze zależy tylko i wyłącznie od Ciebie….

Aptekarze i pacjenci w aptece
Pieniądze, Praca, Zarobki

Ile zarabia technik farmacji?

Aby zostać technikiem farmacji, konieczne jest zdobycie odpowiedniego wykształcenia, choć niekoniecznie chodzi tutaj o studia, a bardziej o szkoły policealne z tym kierunkiem oraz odbyciem co najmniej dwuletniego stażu w aptece…. Możliwe jest także zdobycie wykształcenia wyższego na studiach, co daje nam większe możliwości. Co istotne – aby móc wykonywać ten zawód konieczne jest zdobycie uprawnień. Bez tego nie ma możliwości pracy nawet w zwykłej aptece….

Stewardessa w samolocie
Nauka, Praca

Jak zostać stewardessą?

A czy trzeba skończyć jakieś konkretne studia, aby zostać stewardessą? Nie, co prawda są szkoły policealne i kursy, które przygotowują do tego zawodu, ale zazwyczaj na to stanowisko przyjmowane są osoby, które mają minimum wykształcenie średnie….