Jak narysować auto, rower? Poradnik krok po kroku
Zapewne wielu z was stawia swoje pierwsze kroki w nauce rysowania. Przynosi ono wiele korzyści, od redukcji stresu po rozwój wyobraźni. Jeśli kolejnym punktem w waszym planie jest narysowanie auta lub roweru, pokażemy wam, jak w kilku prostych krokach wykonać sam szkic.
Jak narysować auto?
Krok 1 – rysujemy koła auta
Ilu artystów, tyle różnych technik. Każdy rysownik zapewne zacznie od czegoś innego. U nas pierwszym krokiem będzie narysowanie kół. Nasze auto będzie ustawione w pozycji bocznej. Zakreślamy dwa pierścienie kołowe, a także szczegóły, jak wypukłości kołpaków (wąskie trójkąty biegnące od zewnątrz do środka).
Krok 2 – rysujemy bryłę auta
Gdy koła są już na swoim miejscu, musimy nakreślić bryłę auta, które będzie się na tych kołach znajdowało. Warto zastanowić się wcześniej nad kształtem auta, które chcemy narysować. W naszym przypadku będzie to model sportowy. Łączymy więc koła w dość niskim punkcie. Kreślimy kształt przodu samochodu, dach oraz część tylną.
Krok 3 – rysujemy okna, drzwi i klamki auta
Czas na nieco bardziej szczegółowe elementy. Nad kołami, kreślimy drzwi samochodu. W zależności od tego, ile mamy miejsca, możemy umieścić jedną lub dwie pary drzwi (przednie i tylne). Robimy to za pomocą nieco wygiętych łuków od samego dołu, do miejsca, w którym planujemy umieścić okno. Następnie, nieco wyżej rysujemy okno. Może być to podłużna, zaokrąglona z przodu i z tyłu szyba. Jeśli wybraliśmy opcję z dwudrzwiową, nie zapomnijmy podzielić okna na dwie części. Na drzwiach umieszczamy klamkę.
Krok 4 – detale, czyli lampy, lusterka
Na sam koniec należy poświęcić chwilę na istotne detale. Przy przednich drzwiach umieszczamy lusterka. Na przodzie i tyle auta kreślimy lampy. Możemy również zadbać o różne wklęsłości typowe dla sportowych modeli. Nie jest to jednak konieczne. I najważniejsze, nie bójmy się używać gumki, jeśli coś trzeba poprawić, lub uznamy, że można zrobić to lepiej.
Jak narysować rower?
Krok 1 – rysujemy koła roweru
Podobnie jak w przypadku samochodu, rysowanie naszego roweru zaczniemy od nakreślenia kół. One w dużej mierze narzucają wielkość całego rysunku, więc ważne jest, aby sobie to dobrze rozplanować. Koła powinny być w na tyle dużej odległości od siebie, by spokojnie móc zmieścić między nimi jeszcze fragment ramy i pedały. Koła rysujemy jako dwa okręgi, z czego drugie ma być niewiele mniejsze od pierwszego (by odzwierciedlić oponę).
Krok 2 – rysujemy ramę roweru, siodełko i kierownicę
W okolicy tylnego koła rysujemy dodatkowe, niewielkie koło (będzie służyło za zębatkę i korbę roweru). Od środka przedniego koła musimy teraz poprowadzić dwie linie pod delikatnym skosem, ku górze. Nieco nad granicą koła łamiemy linie w dół i łączymy z kołem zębatkowym. To miejsce łączymy również z tylnym kołem taką samą podwójną linią. Następnie od korby rysujemy fragment ramy zakończony siodełkiem. Następnie rysujemy wychodzący spod siodełka mostek i dalej kierownicę.
Krok 3 – rysujemy pedały i łańcuch roweru
Na koniec należy zadbać o najbardziej szczegółowe elementy, jednak te, bez których rower nie ma prawa istnieć. Chodzi o pedały i łańcuch naszego roweru. Tuż przy korbie rysujemy pedały. Jeden u góry, drugi u dołu tak, by były wystarczająco widoczne. Następnie rysujemy łańcuch oplatający zębatkę i biegnący do tylnego koła. Tak oto powstał nasz niewielki jednoślad. Oczywiście możecie dodać więcej szczegółów, jeśli tylko macie na to ochotę.
komentarze (2)